Van’a Vali olarak atandıktan sonra ilk ziyaretlerini Muradiye’ye yapan Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, ikinci kez Muradiye’deydi.
 
Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Yücel, kamu kurum amirleri ve ilçe halkı tarafından hükümet konağı önünde içtenlikle karşılanan Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, ikinci kez ilçemizi ziyaret etti. 
 
Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Yücel, Sayın valimizi makamında ağırladı ve Vali Bilmez’e, ilçenin genel durumu ile ilgili sunum eşliğinde bilgi verdi. Adliye ziyaretinde Vali Bilmez’e, Cumhuriyet Savcısı Selçuk Özbey ilçenin adli durumu ile ilgili bilgi verdi. Vali Bilmez, kaymakamlığa bağlı diğer kurumları da ziyaret etti.
 
Van İl Emniyet Müdür Vekili Halil İbrahim Dilek ve Van Büyükşehir Belediyesi’nden ilgili daire başkanlarının da eşlik ettiği Vali Bilmez, daha sonra Muradiye İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne geçti. Asayiş ile ilgili bilgi alan Vali Bilmez, buradan da İlçe Jandarma Komutanlığı’na geçti. İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan ve İlçe Jandarma Komutanı Evren Kaptan tarafından karşılanan Vali Bilmez, askeri mangayı selamladıktan sonra karakol defterini imzaladı ve günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi. Vali Bilmez’e, jandarmanın sorumluluk alanındaki asayiş durumu ile ilgili bilgi verildi.
 
İlçe kütüphanesi toplantı salonunda muhtarlarla buluşan Vali Bilmez’in katıldığı toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Muhtarların görev ve sorumluluklarının çok büyük olduğunu söyleyen Vali Bilmez, muhtarlardan beklentilerinin de yüksek olduğunu ifade ederek, “Devlet ile vatandaş arasında köprü görevi yapan muhtarlara biz de çok değer veriyoruz. Bundan dolayı muhtarların sosyal haklarında büyük iyileştirmeler yapıldı. Biz muhtarlardan sadakat bekliyoruz. Devlet vatandaşa hizmet için var. Vatandaşlar devletten her türlü hizmeti isteme hakkına sahiptir. Ancak buralara hizmetin gelebilmesi için öncelikle güvenlik sorununu çözmemiz gerekir. Eğer buralarda güven ve huzur sağlanırsa, buralara yatırım gelir, işsizlik biter, hizmet gelir” dedi. Vali Bilmez, toplantı sonunda muhtarların talep ve sorunlarını dinledi.  
 
İlçede yapılan faaliyetleri muhtarlar toplantısında anlatan Muradiye Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Harun Yücel, “Sayın valimiz ilçemize, Van’ımıza ve eski görev yeriniz Muradiye’ye tekrar hoş geldiniz” dedi.  
 
Toplantının ardından Cumhuriyet Caddesi’ndeki esnaf ziyaret edilerek, bol bol sohbet edildi. Bir kahvehanede vatandaşlarla çay içip sıkıntılarını dinleyen Vali Bilmez, son olarak, Ünseli Mahallesi’nde kaymakamlık tarafından, Atayurt projesi kapsamında kurulan otağları ziyaret etti. Otağların bulunduğu alanın girişinde atlılar tarafından karşılanan Vali Bilmez, burada incelemelerde bulundu. Atayurt projesi hakkında sayın valimize bilgi sunuldu. Vali Bilmez, incelemelerinin ardından ilçemizden ayrıldı.