Muradiye de “Koca Kafalılar Gezegeni” oyunu sahnelendi.Oyun Kaymakamlık ve Belediyenin desteği ile yapıldı ve tiyatrodan elde edilen gelir Köy okulları ve TEGV (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı) bağışlandı.

 

Tiyatro Yönetmeni Merve Cebeci; amaçlarının insanlarımızı tiyatro oyunlarıyla özdeşleştirmek, onları stresli ortamdan biraz da olsa uzaklaştırarak güzel bir ortam oluşturmak olduğunu belirterek, "Oyunumuza yer yer pandomin sahnelerini de ekleyerek değişik bir sahne oluşturmaya çalıştık. Bunu da umarım başarabildik. Seyircimizi eğlendirebildiysek ne mutlu bize" dedi.

 

Sahnelenen oyun sonrasında bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Harun Yücel ise, kültürleşen değerlerden birinin de tiyatro olduğunu belirterek, "Bu anlamda çocuklarımıza tiyatro sevgisini ve aşkını aşılamak gerekir. Arkadaşlarımızın birçoğu öğretmen, bu da ayrıca beni mutlu etti. İnanıyorum ki öğrencilerle de bu manada tiyatro sevgisini ve aşkını aşılayacaklardır. Bu güzide oyunlarla inşallah tekrar bir araya geliriz. Oyunda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum" diye konuştu.