18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ ÇERÇEVE PROGRAMI

ÇELENK SUNMA TÖRENİ
 
Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü, Çelenk Sunma Töreni 18 Mart 2018 Pazar günü saat 10.00'da başladı.Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenkleri, Kaymakamlık binası önünde bulunan Atatürk Anıtına konularak , Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımız Şanlı Türk Bayrağımız göndere çekildi.
 
ANMA PROGRAMI: (18Mart 2018 Pazar Saat:10.30)
 
 l.Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı
2. Günün anlam ve önemini belirten konuşma 
3. Kur'an-ı Kerim tilaveti
4. Dua Şiiri
5. Çanakkale Türküsü
6. "Çanakkale "piyesi
8. "Hey On Beşli " türküsü
9. "Atiyi Karanlık Görerek Azmi Bıramak" Şiiri
10. "Allı Turnam " Türküsü
11. Ödül töreni ve kapanış
 
İlçemiz Muradiye' de 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla düzenlenen program ilk olarak Hükümet Konağı önünde başladı. Çelenk koyma merasiminin ardından Muradiye Kazım Karabekir Mesleki ve Teknik Anadolu  Lisesi Konferans Salonunda Muradiye Anadolu İmam Hatip Lisesinin düzenlediği programa İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Harun YÜCEL ile birlikte, Garnizon Komutanı Murat AKYOL, İlçe Emniyet Müdürü Muzaffer Murat SÖNMEZ, İlçe kurum amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve ilçe halkı katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal  Marşının okunması ile başlayan program, Çanakkale Savaşı ile ilgili slayt gösterisi  ile devam etti.  Ardından, Muradiye Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin oynadığı  “Çanakkale ” adlı piyes, gösterisi salondaki izleyiciler tarafından beğenildi. Yine öğrenciler tarafından hazırlanan, günün anlam ve önemini belirten  “Çanakkale ” türküsü, "Hey On Beşli" türküsü, ve Şiirler okundu  izleyiciler tarafından zevkle izlendi.
 
        18 Mart Çanakkale  Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim dallarında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyelerin verilmesi ile son bulan program, izleyiciler tarafından büyük takdir ve alkış aldı.