İlçemizde SODES kapsamında hayata geçirilen Umutlu Toplum Mutlu Gençlik Merkezi Projesinin açılışına Sayın Valimiz İbrahim TAŞYAPAN ve eşi Sayın Nesibe TAŞYAPAN, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Peyami BATTAL, Vali Yardımcımız Sayın Mehmet PARLAK, Çaldıran Kaymakamımız Sayın Mustafa MENDEŞ ve  eşi Sayın Nurgül MENDEŞ, Kaymakamımız Sayın Mehmet Fatih ÇELİKEL ve eşi Sayın Yaprak ÇELİKEL, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Kıyasettin KIREKER,  Nüfus ve Vatandaşlık İl Müdürü Sayın Mehmet SEVEN, İl Halk Sağlığı Müdürü Sayın Dr. Yakup İMREN, ilçe protokol üyelerimiz, öğretmen ve öğrencilerimiz ile çok sayıda vatandaşımız katıldı.
            Kaymakamımız Sayın Mehmet Fatih ÇELİKEL yapmış olduğu açılış konuşmasında "İlçemiz nüfusunun yaklaşık yüzde altmış beşi gençlerden oluşmaktadır. Gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak durması ve daha faal bireyler olarak yetişmesi amacıyla kurulan bu merkezin,  gençlerimize ve  ilçemize  hayırlı olmasını diliyorum " dedi.
           Sayın Valimiz İbrahim TAŞYAPAN yaptığı konuşmada "açılışını gerçekleştirdiğimiz bu müessesenin Muradiye'mize ve Muradiyeli gençlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu projede başta Muradiye Kaymakamımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.
            Konuşmaların ardından öğrencilere Sağlık Bakanlığı "Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat" Projesi çerçevesinde, Van Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından gönderilen bisikletler dağıtıldı.
           Bisiklet dağıtım töreninin akabinde Valimiz Sayın İbrahim TAŞYAPAN ve eşi Sayın Nesibe TAŞYAPAN, Kaymakamımız Sayın Mehmet Fatih ÇELİKEL ve eşi Sayın Yaprak ÇELİKEL ile Sayın Misafirlerimiz içerisinde Bilardo Salonu, Masa Tenisi Salonu, Fitness Salonu, Akıl Oyunları Sınıfı, Drama Atölyesi, Resim Atölyesi, Müzik Atölyesi, Bilgisayar ve İnternet Salonu, Bahçe Satrancı, Kafeterya ve Dinlenme Odası bulunan Umutlu Toplum Mutlu Gençlik Merkezini gezerek gençlerimizin burada gerçekleştirdiği  aktiviteleri ilgiyle izledi.
            Umutlu Toplum Mutlu Gençlik Merkezinin terasında gerçekleştirilen ikram faslından sonra açılış programı son buldu.