Cumhuriyetimizin 93. yıldönümü münasebetiyle ilçemizde düzenlenen programlar, 28 Ekim Cuma günü saat : 13.30 da Hükümet Konağı önünde sırasıyla Kaymakamımız Sayın Mehmet Fatih ÇELİKEL ve Belediye Başkan Vekili Mehmet GÜLER' in ATATÜRK anıtına çelenk koyma merasimi ile başlamış, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile devam etmiştir.
  Kutlama etkinlikleri dahilinde Kaymakamımız Sayın Mehmet Fatih ÇELİKEL 29 Ekim Cumartesi günü saat: 09.30-09.45 arasında, Kaymakamlık Makamında ilçe protokolünün tebriklerini kabul etti. Akabinde İlçe stadında başta  Kaymakamımız Sayın Mehmet Fatih ÇELİKEL olmak üzere tüm resmi kurum amirleri, öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlarımızın da katıldığı törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından, Kaymakamımız Sayın Mehmet Fatih ÇELİKEL günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. İlçemiz okullarında öğrenim gören öğrenciler tarafından gerçekleştirilen etkinliklerin ardından, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla ilçe genelinde düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilerimize ödülleri verildi.
Kutlamalar; öğrencilerin, öğretmenlerin ve Muradiye Kazım Karabekir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bando takımının geçit töreni ile son buldu.