ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ ANILDI
 
Muradiye Hükümet Konağı’nda, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri anma günü programı düzenlendi. 
 
Program, Muradiye Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Harun Yücel’in, Atatürk anıtına çelenk sunması ile başladı. Sayın Yücel, hem kaymakamlık makamı, hem de belediye başkanlığı makamı adına iki ayrı çelenk sundu. Saygı duruşundan sonra İstiklal Marşı okundu. 
 
Kazım Karabekir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki programa geçildi. Muradiye İmam Hatip Lisesi Okulu öğrencilerinin düzenlediği program, saygı duruşunun ardından başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Kuran’ı Kerim tilavetinin ardından Çanakkale Destanı ve Atiyi Karanlık Görerek Azmi Bırakmak adlı şiirler okundu. Çanakkale zaferimizi anlatan Çanakkale Türküsü, Hey On beşli ve Allı Turnam türküleri söylendi. Çanakkale Geçilmez piyesi de sahnelendi. 
 
Programa Binbaşı Evren Kaptan, Emniyet Müdürü Hasan Gün, AK Parti Muradiye İlçe Başkanı İbrahim Vanlı, İlçe Müftüsü Abdulselam Özdere, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Durmuş, kurum amirleri, şube müdürleri, askerler, şehit aileleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 
 
İlçe genelinde liselerarası kompozisyon, ortaokullar arası şiir, ilkokullar arası resim yarışması düzenlendi. Yarışmalarda ilk üçe giren öğrencilere ödülleri verildi. Kompozisyon, şiir ve resimde 1. olan öğrencilere ödüllerini İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Yücel, 2. olan öğrencilere ödüllerini ilçe başsavcımız Selçuk Özbey, 3. olan öğrencilere ödüllerini ilçe müftümüz Abdulselam Özdere verdi. 
Program sonrası Anadolu İmam Hatip Lisesi Okulu, misafirlere aşure dağıttı.