Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Mehmet Fatih ÇELİKEL,  İlçe Müftümüz Selim DUMAN ve Kurum İdare Amirleri  İlçemiz Merkez Camiinde sabah namazının ardından gerçekleştirilen mevlüde katılarak vatandaşlarımızla  birlikte Şehitlerimize dualar ettiler.
          18 Mart Çanakkale Zaferinin 102. Yılı Anma Programı münasebetiyle Hükümet Konağı Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen törene Kaymakamımız  ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Mehmet Fatih ÇELİKEL, İlçe Jandarma Komutanı Sayın Murat AKYOL, İlçe Emniyet Müdürü Sayın Mustafa ETİ, İlçe Askerlik Şubesi Başkanı Sayın Taha Mehmet KAHVECİ, İlçe Kurum İdare Amirleri, öğretmen ve öğrencilerimiz ile vatandaşlarımız katılmış olup, törende saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Atatürk Anıtına  Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı'nın çelenkleri konulmuştur.
              Kazım Karabekir Lisesi Konferans Salonunda devam edilen törende Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Kandahar Ortaokulu Öğretmeni İmren SEYMEN günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. "Çanakkale'de Şehit Olan Vanlılar" adlı sunum sonrasında  törende  şiir dinletisi  ve kısa film gösterimi gerçekleştirildi. 18 Mart Çanakkale Zaferi konulu şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimize Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Mehmet Fatih ÇELİKEL tarafından ödüllerinin verilmesinin ardından program son buldu.