Kaymakamımız Sayın Mehmet Fatih ÇELİKEL, 18 Mart Çanakkkale Zaferi  ve Şehitlerimizi Anma Günü münasebetiyle Diyanet İşleri Başkanlığınca sabah namazına mütakip gerçekleştirilen Mevlide katılmış olup, mevlidde şehitlerimiz için dualar edilmiştir.
             18 Mart Çanakkale Zaferinin 101. Yılı Anma Programı münasebetiyle Hükümet Konağı Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen törene Kaymakamımız Sayın Mehmet Fatih ÇELİKEL, Garnizon Komutanı Sayın Murat AKyol, Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Abdulkadir YAĞIZ, İlçe Kurum İdare Amirleri, öğretmen ve öğrencilerimiz ile ilçe halkı katılmış olup, törende saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Kaymakamlık ve ilçe Jandarma Komutanlığı'nın çelenkleri konulmuştur.
           Kazım Karabekir Lisesi Konferans Salonunda devam edilen törende Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından tören;  şiir dinletisi, tiyatro gösterisi ve  İlçe Jandarma ve Garnizon Komutanı Sayın Murat AKYOL  tarafından ''Mustafa Kemal ATATÜRK  ve Aziz Şehitlerimize'' ithafen hazırlanan sinevizyon gösterimi ile son bulmuştur.